„Adobe Flash“ naudojimo stabdymas. Kuo Jums gali padėti Talentator?
„Adobe Flash“ naudojimo stabdymas nuo 2020 m. Gruodžio 31 d.
Nuo 2020 Gruodžio 31 d. „Adobe“ nutrauks visą paramą ir veiklą susijusią su „Adobe Flash Player“ programine įranga. Sutartis nebus nutraukta tik su bendradarbiaujančiomis kompanijomis, padedant joms pereiti prie naujų internetinio turinio pateikimo metodų. Didžiosios kompanijos, tokios kaip „Microsoft“, „Google“, „Apple“, „Mozilla“ keičia programas, kad galėtų sėkmingai nutraukti veiklą su „Adobe Flash Player“, tad daugiausiai naudojamos interneto naršyklės „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ar „Microsoft Edge“ greitu metu nustos naudoti šį įskiepį. „Microsoft Windows“ operacinėse sistemose planuojama 2020–ųjų metų gruodį išleisti atnaujinimą, kuris turi pašalinti „Adobe Flash“ visose sistemos naršyklėse.
„Adobe Flash“ buvo dažnai naudojamas pateikti įvairiausiam medijos turiniui interneto naršyklėse: nuo paprasčiausio garso ir vaizdo įrašo iki interaktyvių mokomųjų kursų ar žaidimų. „Flash“ atsisakoma dėl to, kad laikui bėgant vis mažiau internetinio turinio vartotojų naudojo ar atsinaujino šį įskiepį, dėl atsiradusių pažangesnių būdų pateikti įvairaus medijos pobūdžio turinį. Didžiausios „Flash“ problemos atsiskleidė naudojant aplikacijas ar įskiepius mobiliuosiuose įrenginiuose, kuriuose „Flash“ pasižymėjo didelės energijos reikalavimu, nestabilia veikla, trikdžiais, programų užstrigimais, nenumatytais išsijungimais arba neveikiant apskritai bei pasireiškiant saugumo spragoms.
Nors didžiausių įmonių aplikacijos automatiškai nustos naudoti šį įskiepį, pagal poreikį vis tiek bus galima naudoti „Flash“ aplikacijas / įskiepius. Visgi, nutraukus visą veiklą su „Flash“, oficialiai nebebus galima parsisiųsti jokių jos aplikacijų. Tad jei kiltų poreikis naudoti „Flash“ įrenginyje, kuris jo neturėjo iki oficialios programinės įrangos pašalinimo, ieškant šios programinės įrangos trečiuosiuose šaltiniuose, gali kilti rizika rasti nepatikimus ir žalingus šaltinius su žalingomis programomis – virusais. Naudojant „Flash“ po įskiepio oficialaus panaikinimo, gali kilti grėsmė Jūsų įrenginių saugumui. Dėl saugumo spragų, į Jūsų įrenginius gali įsibrauti nepageidaujami asmenys ir, geriausiu atveju, dėl to gali sulėtėti Jūsų įrenginys arba, blogiausiu atveju, gali būti pavogti Jūsų asmeniniai duomenys ar padaryta žala prietaiso programinei įrangai.
Ką daryti, jeigu jūsų e. mokymai yra sukurti “Flash” formatu?
Visuotinai atsisakant „Flash“, yra rekomenduojama pereiti prie naujausių turinio pateikimo metodų „HTML5“ struktūroje. Reikia kelti planus, kaip Jūsų įrankius perdaryti naudojant moderniausius būdus, atsisakant visų „Flash“ dalių.
Beje, vis labiau mokymams pereinant į mobiliąją erdvę, interaktyvūs mokomieji kursai „Flash“ programoje būtų tik svajonė. Štai kodėl perėjimas iš „Flash“ į „HTML5“ yra būtinybė sklandžiam mokymosi procesui palaikyti.
„HTML5“ privalumai, su kuriais nesusitvarko „Flash“:
• Kelių įrenginių suderinamumas;
• Kelių naršyklių suderinamumas;
• Sklandi (nepertraukiama) mokymosi patirtis;
• Nereikalaujama įskiepų.
Kuo Jums gali padėti Talentator?
Turintiems senu „Flash“ formatu parengtus interaktyvius e. mokymus „Talentator“ siūlo atnaujinti juos pagal naują „HTML5“ standartą. O naujai kuriamus mokymus galėsime Jums iškart sukurti „HTML5“ formatu.