Dirbtinio intelekto atnešami pokyčiai LMS sistemose
Pastaraisiais metais dirbtinis intelektas (DI) įsitvirtino kaip vienas svarbiausių inovacijų šaltinių, keičiančių įvairias gyvenimo sritis – nuo kasdienės buities iki sudėtingų verslo procesų. Reikšmingą įtaką DI daro ir švietimo bei mokymo srityje, kurioje sėkmingai keičia tradicinius mokymosi būdus ir informacijos prieinamumo principus. Ne išimtis ir ugdymo valdymo sistemos (angl. Learning management system – LMS) – šiame kontekste jos šiuolaikiniam verslui ir švietimo įstaigoms tampa nepakeičiamu įrankiu bei padeda efektyviai valdyti mokymo procesus.
Neseniai LMS platformos buvo praturtintos dirbtinio intelekto įrankiais, gebančiais kurti ir valdyti testus bei sisteminti mokymo medžiagą. DI technologijos leidžia ne tik automatizuoti mokymo medžiagos kūrimą, personalizuoti mokymosi patirtį, bet ir analizuoti didelius duomenų kiekius, siekiant gauti įžvalgas apie naudotojų mokymosi efektyvumą. Atsivėrusios technologinės galimybės padeda organizacijoms taupyti resursus ir užtikrinti aukštą mokymų kokybę organizacijos viduje.
LMS platformos – „TalentLMS“, „eFront“ ir „Zensai“ („LMS365“) – yra lyderių gretose, siekiant integruoti DI funkcionalumus ir juos atveriant savo vartotojams. Visgi kyla klausimas, kokie pagrindiniai aspektai išryškėja lyginant šiuos tris LMS tiekėjus ir jų klientams prieinamus dirbtinio intelekto funkcionalumus?
„TalentLMS“ ir „TalentCraft“
„TalentLMS“ yra ugdymo valdymo sistema, siūlanti daugybę funkcijų, įskaitant DI įrankius, skirtus mokymų kūrimui. Vienas iš pagrindinių „TalentLMS“ privalumų yra intuityvi naudotojo sąsaja. Šia platforma itin lengva naudotis, todėl net ir mažiau techninių žinių turintys vartotojai gali efektyviai kurti mokymo programas arba naudoti sistemą mokymosi procesui. „TalentLMS“ naudoja DI įrankį „TalentCraft“. Jis leidžia paprastai ir greitai kurti turinį, todėl tampa dideliu privalumu organizacijoms, kurios dažnai rengia naujus mokymo kursus bei nori tai daryti savarankiškai. Platformos išskirtinumai:
Įvedus trumpą aprašymą (angl. prompt) arba įkėlus dokumentą, „TalentCraft“ sugeneruoja mokymų medžiagą, kurią vėliau galima pritaikyti ir personalizuoti pagal savo poreikius.
Šis įrankis gali generuoti įvairių tipų turinį, įskaitant tekstus, flashcard’us ir paveikslėlius, todėl yra universalus sprendimas įvairiems mokymosi poreikiams atliepti.
Automatiškai sugeneruotas turinys ne visada bus aukščiausios kokybės, kartais gali reikalauti papildomo redagavimo, siekiant užtikrinti, kad informacija būtų teisinga ir aktuali. Be to, sugeneruoto turinio kokybė stipriai priklauso nuo pateiktos informacijos. Todėl vartotojai turi atidžiai tikrinti ir, jei reikia, koreguoti DI sugeneruotą turinį, kad jis atitiktų lūkesčius ir įmonės standartus.
Dirbtinio intelekto testai „Zensai“
„Zensai“ yra LMS, kurios vienas iš pagrindinių privalumų yra gili integracija su „Microsoft“ ekosistema. Tai leidžia lengvai įtraukti mokymosi funkcijas į kasdien naudojamas programas, tokias kaip „Teams“ ar „Outlook“, taip paverčiant platformą patogesnę verslams, jau naudojantiems „Microsoft“ aplinką. Integracija suteikia galimybę naudoti pokalbių robotą (angl. Chatbot), kuris gali padėti vartotojams gauti informaciją ir atlikti užduotis tiesiogiai „Teams“ aplinkoje – taip mažinamas naudojamų sistemų skaičius, visa vartotojo patirtis paverčiama patogesne. Ši LMS taip pat pasižymi išplėstinėmis DI analizės funkcijomis, kurios gali analizuoti didelius duomenų kiekius, kurti kursus ir testus iš tekstų ar vaizdo įrašų. „Zensai“ privalumai ir trūkumai:
Kursų kūrimas iš vaizdo įrašų yra ypač patrauklus funkcionalumas, nes leidžia greitai ir lengvai transformuoti esamus vaizdo įrašus į įvairaus tipo testus.
LMS turi galimybę kurti testus, kuriuose vartotojas gali pasirinkti klausimų skaičių ir pateikimo tipus. Automatinis kurso struktūros kūrimas naudojant DI gali padėti taupyti laiką didelėms organizacijoms, nuolatos jaučiančioms naujų kursų poreikį.
DI įrankis generuoja tik kurso struktūrą, todėl vartotojams vis dar tenka rūpintis didele turinio kūrimo dalimi.
„eFront“: išsamus sprendimas
„eFront“ yra LMS, orientuota į didesnių organizacijų poreikius bei turinti platų galimybių pritaikymo spektrą. Vienas iš šios platformos privalumų yra aukštas saugumo lygis, kuris yra būtinas didelėms įmonėms. Platforma taip pat yra patogiai pritaikoma pagal specifinius organizacijos poreikius, įskaitant DI įrankius, skirtus mokymų ir testų kūrimui. „eFront“ naudoja „TalentCraft“ įrankį, kuris turi tokius pačius funkcionalumus kaip ir „TalentLMS“. Svarbu žinoti svarstant apie „eFront“:
„eFront“ turi atskirą įrankį, skirtą kurti kursų turinį iš pateikiamos tekstinės medžiagos. Automatinis turinio generavimas „TalentCraft“ įrankiu leidžia greitai ir efektyviai sukurti mokymo medžiagą, taupant laiką ir pastangas.
Testų kūrimo įrankis padeda užtikrinti mokymosi proceso įvertinimą, nes organizacijos personalas gali greitai ir lengvai sukurti testus pagal kursų turinį. Tai ypač naudinga siekiant išlaikyti aukštą mokymosi kokybę ir norint užtikrinti, kad darbuotojai įgytų reikiamas žinias ir įgūdžius.
Kaip ir „TalentLMS“ atveju, automatiškai sugeneruotas turinys gali reikalauti papildomo redagavimo.
Tad kuris LMS AI įrankis geriausias?
Lyginant „TalentLMS“, „eFront“ ir „Zensai“ DI įrankius, galima matyti, jog kiekviena platforma turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. „TalentLMS“ yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito ir efektyvaus sprendimo, tačiau nori turėti galimybę papildomai pritaikyti turinį. „Zensai“ siūlo platų funkcionalumų spektrą ir patogią integraciją su „Teams“, tačiau, naudojantis šia platforma, reikia būti atsargiems dėl galimų klaidų, ypač kuriant turinį iš vaizdo įrašų. „eFront“ siūlo patikimus įrankius, skirtus kurti įvairaus tipo testus. Siekiant užtikrinti aukštą mokymų kokybę ir tikslumą, būtina peržiūrėti bet kurios iš šių platformų generuojamą turinį. Net ir naudojant pažangiausias DI technologijas, žmogiškasis faktorius vis dar yra nepakeičiamas.
Talent LMS
✅ „TalentCraft“ padeda sukurti mokymą iš jau turimos informacijos įvairaus tipo failuose.
✅Galima sugeneruoti mokymą pagal pateiktą aprašą.
❌Sugeneruojama medžiaga reikalauja redagavimo.
Zensai
✅Sugeneruojami testai ar mokymo struktūra iš vaizdo medžiagos.
✅Patikimas įrankis kurti testus.
❌Negeneruojamas mokymosi turinys.
eFront
✅Galima kurti testus ir mokymus.
✅Didesnis platformos pritaikomumas pagal poreikius.
❌Turinys gali reikalauti papildomų korekcijų.
DI technologijos ugdymo valdymo sistemose teikia daug privalumų ir gali žymiai pagerinti mokymo procesus. „TalentLMS“, „eFront“ ir „Zensai“ platformos, siūlydamos įvairius DI įrankius, leidžia organizacijoms kur kas efektyviau valdyti mokymų turinį ir pasiekti aukštesnių darbuotojų mokymosi rezultatų. DI įrankiai LMS platformose tampa vis svarbesni ir gali smarkiai pakeisti mokymosi ir mokymo patirtį. Todėl svarbu ne tik suprasti šių įrankių privalumus ir trūkumus, bet ir nuolat stebėti jų vystymąsi bei tobulinimą. Tik taip galima užtikrinti, kad jūsų organizacija žengtų koja kojon su pažangiausiomis ir efektyviausiomis technologijomis, siekdama geriausių rezultatų mokymų srityje.