Griauname mitus apie interaktyvius e-mokymus
Interaktyvūs e-mokymai daugeliui žmonių vis dar yra nauja sritis. Apie juos visuomenėje besikaupiančius mitus išsklaidyti ėmėsi Talentator mokymų turinio vadovas Mantas Šiumeta.
- E-mokymas – tik žaidimas. Priešingai, ilgametė e-mokymų kūrimo patirtis rodo, kad skaitmeniniai mokymai leidžia pasiekti net aukštesnių rezultatų nei mokantis auditorijoje. O naudojami grafiniai žaidybiniai elementai, vizualios iliustracijos, interaktyvūs veiksmai leidžia geriau vizualiai suprasti turinį ir įsitraukti į jį. Be to, tai kas linksma – daug įdomiau.
- E-mokymas – per lengvas ir nekuria vertės. Mokymų sunkumas priklauso nuo norimo rezultato. Jei Jūsų tikslas tik supažindinti ir leisti išbandyti savo galimybes, toks mokymas gali ir net turi būti lengvas. Tačiau, jei Jūsų tikslas išmokyti ir suformuoti naujus įgūdžius, toks mokymas gali būti ir labai sudėtingas. Interaktyvų e-mokymų turinį galima suformuoti ir pritaikyti prie besimokančiojo turimų gebėjimų.
- Ir paskutinis teiginys, kad e-mokymas yra lygu vaizdo filmukas taip pat labai klaidinantis. Kuriant e-mokymus naudojame daug interaktyvių elementų, skatinančių besimokantįjį įsitraukti į mokymosi procesą ir jame dalyvauti, o ne tik pasyviai stebėti. Vaizdo siužetai kokybiškuose e-mokymuose naudojami, bet tik kaip turinio elementai, o ne kaip viso mokymo pagrindas, – patikslino M. Šiumeta užsiminęs, kad geriau yra vieną kartą išbandyti e-mokymų naudą patiems, nei daug kartų apie juos klausytis iš kitų.