Kaip Talentator gimė mokymosi kelias?
Talentator viduje ne tik nuolatos plečiame komandą, bet dažnai priimame ir praktikantus. Pirmosiomis dienomis naujam komandos nariui visada skiriu laiko papasakoti apie įmonę, ką mes veikiame, ko siekiame, kokie mūsų strateginiai tikslai. Taip pat labai svarbi dalis yra techniniai niuansai, tokie kaip: kokias programas naudojame, kokie vidinės tvarkos susitarimai, kaip komunikuojame, saugome dokumentus. O kur dar privalomieji dokumentai, darbo tvarkos taisyklės, darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentacija, konfidencialumo sutartys…
Tarytum nesąmoningai, įvesdama naujus darbuotojus, pradėjau dėliotis planą, kaip ne tik sutrumpinti savo pasakojimo dalis, bet ir dalintis mokamąja medžiaga, kad naujas komandos narys bet kada galėtų grįžti ir prisiminti tam tikrą informaciją, kurios pirmomis dienomis tiesiog nespėjo įsisavinti. Taip po truputį pradėjau dėlioti „onboarding“ dalis:
- video medžiaga;
- buvusio susirinkimo prezentacija;
- video įrašas, kaip kolegos pristatinėjo naują programą;
- įmonės strategijos pristatymas ir t.t.
Nejučia iš visos šios medžiagos gimė mokymosi kelias (angl. Learning path). Tuomet beliko tik sistemiškai šią medžiagą įvertinti, pasitarti su kolegomis mokymo turinio dizaineriais ir pasitelkti vidinio LMS funkcionalumus, t.y. ne tiks sistemiškai sudėlioti mokymo turinį, bet pagalvoti ir apie naujoko patirtį – kaip informaciją pateikti įtraukiančiai, motyvuojančiai, nekeliant įtampos bei kurstant susidomėjimą.
Taigi, kokia mūsų onboarding‘o sėkmės paslaptis?
- Natūraliai gimęs mokymo turinys apie tai, kuo gyvename ir kvėpuojame dabar.
- Įvairiais formatais pateikta informacija: video medžiaga, interaktyvūs mokymai, skaitmeninės instrukcijos, iliustruotos prezentacijos, infografikai, animacijos.
- Mokymų turinį kuria visa komanda, ji imasi iniciatyvos sisteminti naudingą informaciją, kurią išsaugome ir galime naudoti daug kartų.
- Naudodamiesi LMS, naujokui suteikiame laisvę mokytis savu tempu, matyti visą mokymosi planą ir bet kada grįžti prie reikalingos medžiagos.
Nors viena iš skaitmeninio onboarding‘o dalių yra mano sveikinimo žodis video formatu, tačiau pirmą naujo darbuotojo dieną visada skiriu laiko gyvam pašnekesiui. Tik dabar gyvo pokalbio metu neturiu stengtis prisiminti visos svarbios informacijos, kurią reikia perteikti naujokui, nes žinau, kad mokomoji medžiaga jam bus visada pasiekiama skaitmeniniu formatu. Dabar su nauju darbuotoju galime koncentruotis į mūsų pasiekimus ir planus, nuspręsti, kur mes einame ir ko norime pasiekti!