Skaitmeninis darbuotojų onboarding
Darbuotojų įvedimo procesas (onboarding), kaip ir daug kitų personalo skyriaus veiklų, turėjo prisitaikyti prie naujos normos (new normal) ir keisti savo formatą.
Sumažėjus ar visai nelikus gyvų susitikimų su personalistais, skyriaus vadovais, kitais įmonės naujokais, darbuotojų įvedimo procesas pasikeitė ir pasipildė nuotoliniais skambučiais, vebinarais, skaidrėmis ir kitais dokumentais. Tokios skaitmenizuotos informacijos gausa blaško naują darbuotoją, sukelia daugiau klausimų nei atsakymų, o blogiausia – nutolina darbuotoją nuo įmonės kultūros pažinimo.
Tad kyla klausimas – kaip pasiruošti sklandžiam skaitmeniniam darbuotojų įvedimo procesui?
Įvertinkite visą turimą mokomąją medžiagą
Turbūt jau dabar Jūsų įmonė turi sukaupusi nemažą šūsnį dokumentų, skaidrių, lankstinukų, vaizdinės medžiagos apie įmonę, jos prekes ar paslaugas, organizacijos procesus, kultūrą ir dar daugiau. Tačiau ar visa ji naudinga naujokui? Atsakymas visada tas pats – ne. Įvertinkite faktorių, kad atėjęs naujas darbuotojas yra ypatingai imlus naujai informacijai, labiau nei bet kada motyvuotas išmokti kuo daugiau apie įmonę. Tačiau gavus krūvą popierių ar nuorodų su neišgryninta informacija, perteklinė mokomoji medžiaga naujokui gali užgožti svarbesnius akcentus. Kas gelbėtų? Kruopštus mokomojo turinio atrinkimas, po kurio jau galima galvoti ir apie kitą žingsnį – medžiagos skaitmenizavimą.
Tinkamai suskaitmeninkite turimą medžiagą
Žinoma, paprasčiausias būdas skaitmenizuoti dokumentus yra juos nuskenuoti, o iš lankstinukų – padaryti gražias skaidres. Visgi, tokiu būdu skaitmenizuota medžiaga nėra skirta mokymuisi ir darbuotojų įvedimui, nes sudėtinga įvertinti, ar darbuotojas iš tikrųjų įgijo žinių ir įsiminė svarbią informaciją. Norėdami sukurti malonią darbuotojo onboarding patirtį, galite rinktis interaktyvius mokymus ir kitus elektroninio mokymosi sprendimus. Pavyzdžiui, darbo tvarkos taisyklės gali būti pateikiamos kaip interaktyvios instrukcijos, o įmonės vizija, misija ir vertybės gali būti pristatytos per simuliacijas ir interaktyvias užduotis. Kad ir kokį variantą pasirinksite, skaitmenizuota medžiaga negali būti „išmėtyta“ skirtinguose komunikacijos kanaluose, aplankaluose ar nuorodose. Darbuotojas nuotolinio onboarding metu, kaip ir gyvo įvedimo metu, turi jaustis tarsi vedamas per mokymosi kelionę.
Sudėliokite mokymosi kelionę
Skirtingais formatais skaitmenizuota medžiaga (Word dokumentai, PPT, e. mokymai, interaktyvios instrukcijos, nuorodos) gali būti nuosekliai sudėliota ugdymo valdymo sistemose (LMS). LMS – tai platforma, prie kurios prisijungęs darbuotojas mato visą jam priskirtą mokomąją medžiagą. Darbuotojas gali savarankiškai naviguoti platformoje ir savu tempu susipažinti su įmone. O Jūs galėsite matyti, kokiame mokymosi etape yra darbuotojas, kaip jam sekasi atlikti užduotis, kur naujokai stringa dažniausiai. Ugdymo valdymo sistemos yra parenkamos priklausomai nuo įmonės dydžio ir poreikių, tad net jeigu turite kelis naujokus per metus, jų įvedimui galite turėti efektyviausią, įmonės organizacinę atmintį stiprinančią, platformą. Apie mokymosi kelionės koreguotinas vietas Jums pasakyti gali tik Jūsų naujokai, tad kitas žingsnis – grįžtamojo ryšio gavimas.
Gaukite grįžtamąjį ryšį
Į platformą sukelta skaitmenizuota mokomoji medžiaga (ir visa mokymosi kelionė) yra patraukli tuo, kad gali būti lengvai koreguojama. Dar pačioje platformoje galite iš besimokančiųjų sužinoti, ar visa informacija buvo naudinga, ar medžiaga buvo pateikta patraukliu formatu, ar mokymosi kelionė buvo maloni. Kiekviename etape ar pabaigoje gavusi grįžtamąjį ryšį, Jūsų organizacija galės dar sklandžiau eiti lankstaus skaitmenizavimo keliu, atliepiant darbuotojų įvedimo tikslus ir naujokų lūkesčius.
Pabaigai
Pradėti skaitmeninį darbuotojų įvedimą gali pasirodyti sudėtinga. Visgi, pradėjus mažais žingsniais ir pasirinkus skaitmeninio ugdymo partnerius – ši kelionė gali būti greita, maloni ir tikslinga. O pasirinkti skaitmeninio ugdymo įrankiai – lengvai diegiami ir naudojami. Nors šiomis dienomis tai yra neišvengiama, tačiau ateityje tai gali būti Jūsų, kaip modernios įmonės, sprendimas – rinktis virtualų darbuotojų įvedimo (onboardingo) procesą.